Życzenia z okazji Jubileuszu stu lat Kościoła w Miorach
Data: 09-08-2007 o godz. 20:21:36
Temat:


TELEGRAM GRATULACYJNY
Podnieś rękę Boże Dziecię,
Błogosław Ojczyznę miłą...

W dniu 14 i 15 sierpnia w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Roku Pańskiego 2007
w setną rocznicę zbudowania Kościoła w MiorachWspominamy i modlimy się za dusze śp. Budowniczych Kościoła w Miorach;

-Księdza Józefa Borodzicza, -parafian-naszych Ojców i Dziadów, -projektantów, -wykonawców, -współpracowników, -darczyńców, -wolontariuszy zajmującymi się zbiórka pieniędzy na terenie całej Rzeczypospolitej Polskiej. Podziwiamy Ich niezwykłe dzieło, Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny i św. Jozefata Kuncewicza zbudowany w latach 1905 –1907 dla Chwały Bożej i na pożytek Ludzi. Modlimy się także za dusze sp. Księży sprawujących posługę kapłańską w Kościele w Miorach, naszych sióstr i braci i wszystkich zmarłych i zamordowanych w minionych stu latach, na Ziemi Miorskiej w czasie okupacji; carskiej, hitlerowskiej i sowieckiej.


Dziękujemy Bogu i gratulujemy Ludowi Bożemu - dekanatu Miorskiego i byłym mieszkańcom Mior, Ziemi Miorskiej, Brasławskiej i Wileńskiej, za;

1. Niezwykłych Budowniczych na czele z Ks. Józefem Borodziczem, jego współpracownikami i parafianami. Podziwiamy, Ich wspaniałe dzieło, Dom Boży - Kościół w Miorach.

2. Wspaniałych pasterzy Kościoła Katolickiego sprawujących posługę kapłańską w ostatnich stu latach w tak ciężkich czasach; okupacji carskiej, niemieckiej i sowieckiej. Wielokrotnie przez okupantów, prześladowanych i więzionych.

3. Wiernych i oddanych parafian Kościoła w Miorach, którzy w czasach okupacji z narażeniem własnego bezpieczeństwa walczyli z władzami o zwrot Kościoła wspólnocie parafialnej i o powrót uwięzionych Księży, o to by Kościół był Domem Bożym.

4. Księdza Dziekana Krzysztofa Miękina i jego Współpracowników za posługę kapłańską, wykonane prace renowacyjne Kościoła i przygotowanie Uroczystości Jubileuszu stu lat Kościoła w Miorach.

Składamy; -Wiernym Kościoła Katolickiego w Miorach, -Dziekanowi i proboszczowi ks. kan. Krzysztofowi Miękina, -księżom dekanatu Miorskiego, -Siostrom Zakonnym i Duchowieństwu diecezji Witebskiej, Zacnym Pielgrzymom, -Gościom, -Wszystkim uczestnikom Uroczystości Jubileuszowych z Białorusi, Polski, Litwy, Ukrainy, Rosji i innych krajów,
Najserdeczniejsze życzenia zdrowia, nadziei, pomyślności, wytrwania, rozwoju w wierze Kościoła Katolickiego
i
Opieki Bożej, Matki Bożej i Syna Jezusa Chrystusa na następne 100 lat.

Chwała Tobie, Trójco, jedyny Boże, jak była przed wszystkimi czasami, teraz i na wieki ...


dr inż. Piotr Żuk wraz z Zespołem
Redakcji ABC Miory i Ziemia Miorska Portal Edukacyjny
www.miory.eu biuro@miory.eu Poznań, 15-sierpnia 2007 rokuKsiądz Józef Borodzicz budowa Kościoła Kościół w Miorach 100 lat Kościoła Przygotowania do Uroczystości Program Uroczystości Zaproszenie na Uroczystości Nabożeństwa Galeria foto Kościoła Księża parafii w Miorach


Artykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=73