Zaczęły się schody. Rosjanie nie chcą udostępniać materiałów
Data: 02-08-2010 o godz. 06:23:50
Temat:


W dzisiejszej 2-08-2010r.,  polskojęzycznej prasie można przeczytać:
Zaczęły się schody. Rosjanie nie chcą udostępniać materiałów nt. katastrofy w Smoleńsku.

A kiedy chcieli cokolwiek udostępnić ?
A jak wygląda wyjaśnienie mordu katyńskiego. Rosjanie nigdy do niczego nie przyznają się.

Schody rozpoczęły sie od umizgów D. Tuska do Putina i podziału, przez Putina, polskiej delegacji na wyjazd do Katynia 7 i 10 kwietnia. Haniebna decyzja podziału Polskiej delegacji, była zgodą na wydarzenia 10 kwietnia.
To wszystko, co zdarzyło sie 10 kwietnia w Smoleńsku, było dokładnie zaplanowane i zrealizowane."Gazeta Wyborcza": Rosja opóźnia udzielanie polskiej prokuraturze i komisji badania wypadków lotniczych informacji dotyczących przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jak powiedział Edmund Klich gazecie: "Zaczęły się schody. Rosjanie nie chcą udostępniać materiałów".
Aż cztery instytucje zajmują się badaniem katastrofy smoleńskiej: prokuratura rosyjska i polska, komitet śledczy w Rosji oraz komisja badania wypadków lotniczych.

Początkowo współpraca przebiegała poprawnie. Dziś polska prokuratura i polska komisja doszły do ściany. Bez materiałów z Rosji nie są w stanie pójść dalej. Polscy śledczy zgromadzili całą wiedzę, jaką można było wydobyć z czarnych skrzynek tupolewa i z dokumentów, które były już w Polsce.

Prokuratura wystosowała dotąd do Rosji pięć wniosków o pomoc prawną, szósty jest w przygotowaniu.
Artykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=292