Euro 2012 organizuje Polska i Ukraina
Data: 18-04-2007 o godz. 16:36:06
Temat:


Euro 2012 organizuje Polska i Ukraina. Prezydent UEFA Michel Platini, ogłosił:Organizatorem Euro-2012 zostaje Polska i Ukraina. W Polsce mecze odbędą się w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu.

Polska i Ukraina zorganizują mistrzostwa Europy w 2012 roku - zdecydował w środę w Cardiff Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej. Kandydatura Polski i Ukrainy zwyciężyła w pierwszej turze głosowania, otrzymując osiem głosów. W finałowym etapie selekcji kandydatura polsko-ukraińska została oceniona wyżej niż oferty włoska oraz chorwacko-węgierska. Polska i Ukraina po raz pierwszy w historii będą gospodarzami finałów mistrzostw Europy.
Komitet Wykonawczy UEFA rozpoczął posiedzenie o godzinie 10.00 rano. Wyboru dokonalii: prezydent Unii Michel Platini -Francja, Geoffrey Thompson -Anglia, Gerhard Mayer-Volfelder -Niemcy, Mathieu Sprengers -Holandia, Gilberto Madail -Portugalia, Mircea Sandu -Rumunia, Wiaczesław Kołoskow -Rosja, Joseph Mifsud -Malta, Senes Erzik -Turcja, Angel Maria Villar Llona -Hiszpania, Per Ravn Omdal -Norwegia, Marios Lefkaritis -Cypr. W glosowaniu nie uczastniczyli członkowie KW; Franco Carraro -Włochy i Hrihorij Surkis -Ukraina, ponieważ ich kraje kandydowały do organizacji mistrzostw.
Polska i Ukraina zwyciężyły w I turze głosowania. Polska i Ukraina uzyskały absolutną większość - ogłosił Platini.
Do organizacji finałów piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku w Polsce i na Ukrainie przygotowywanych będzie dwanaście obiektów. W Polsce będą to: Warszawa, Poznań, Wrocław i Gdańsk, na Ukrainie; Donieck, Kijów, Lwów i Dniepropietrowsk.
Artykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=49