Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński
Data: 16-03-2018 o godz. 10:49:18
Temat: informacje


Kochani, otrzymaliśmy pilną i ważną prośbę od Pani Heleny Dworeckiej z domu dziecka z Bogdanowa.:
Drodzy Rodacy!

Pozwólcie, że zwrócę się do Was z wielką prośbą.
Wiosną tego roku musimy rozpocząć remont domu dziecka w Bogdanowie na Białorusi (a w tym zmiana dachu – bo mocno przecieka i częściowy remont w środku). Brakuje nam solidnej sumy. Zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli i bardzo proszę o pomoc. Bede wdzięczna za każdy najdrobniejszy grosz. Ogarniamy modlitwą Was i Wasze Rodziny.
Z darem szacunku i modlitwy. Helena Dworecka
Zawsze do tej pory Bogdanowo mogło liczyć na ofiarność motocyklistów i naszych sympatyków. Wierzymy, że i tym razem uda się pomóc dzieciakom z Bogdanowa.
Jeśli możesz, wpłać dowolną kwotę na konto:
Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński
07 8213 0008 2010 0900 6766 0001
Z dopiskiem „Dar dla Bogdanowa”

Wszystkie zebrane środki przekażemy do Bogdanowa na remont. Z góry dziękujemy za Waszą pomoc!
W 2018 roku czeka nas wiele ciekawych rajdów i wydarzeń. Poniżej przedstawiamy informacje, o niektórych z nich, tak żeby można już było planować tegoroczne motocyklowe życie.
Sezon rozpoczniemy 7-8 kwietnia XV Zlotem Gwiaździstym im. Ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego na Jasnej Górze.
Zbieramy się 7 kwietnia o godz. 17.00 na dolnym parkingu przy Domu Pielgrzyma, wjazd od ul. Św. Kingi.


15 kwietnia – Uroczyste obchody rocznicy mordu w Katyniu i Tragedii Smoleńskiej w par. p.w. św. Joachima w Sosnowcu-Zagórzu

29.04-6.05 – Rajd Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej Holýšov 1945-2018
Rajd rozpoczniemy w Warszawie 29.04.2018 i zakończymy w Czechach 6.05.2018. Będziemy podążać szlakiem Brygady Świętokrzyskiej aż do Holiszowa gdzie Narodowe Siły Zbrojne 5 maja 1945 roku wyzwoliły obóz koncentracyjny i spotkały się z wojskami generała Pattona.
Żołnierze tej formacji w tragicznym okresie II wojny światowej prowadzili walkę zbrojną zarówno z Niemcami, jak i Sowietami. Marsz Brygady Świętokrzyskiej NSZ, uratował życie ponad 1000 Polaków, którzy w przypadku schwytania przez komunistów podzieliliby los tysięcy im podobnych. Większość historii o Żołnierzach Wyklętych to opowieści pisane przez pryzmat prześladowań, tortur, zbrodni sądowych i śmierci w bezimiennych dołach. Historię Żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej można podsumować jednym zwrotem - Im się udało !!!
Cała trasa podczas której poznamy miejsca związane z polskim podziemiem niepodległościowym to około 2400 km. Wstępny koszt noclegów (wszystkie pod dachem) to 500-700 pln w zależności od okoliczności i pogody. ( Zwiedzanie jaskiń około 30 pln)

Artykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=478