Świąteczne transmisje w Telewizji Polskiej
Data: 25-12-2017 o godz. 11:12:42
Temat:


Świąteczne transmisje w Telewizji Polskiej
.
Jak co roku w Wigilię Bożego Narodzenia Telewizja Polska przekazuje bezpośrednio Orędzie wygłaszane przez przedstawiciela Kościoła Katolickiego w Polsce oraz tradycyjną Mszę Świętą z Watykanu. W pierwszy dzień świąt zapraszamy również na transmisję uroczystego papieskiego błogosławieństwa Urbi et Orbi.
Świąteczne transmisje w TVP antena tvp1 24 i 25 grudnia Słowo abpa Stanisława Gądeckiego na Boże Narodzenie. Niedziela, 24 grudnia, godzina 20:00. TVP1.
Tradycyjnie w Wigilię Bożego Narodzenia przedstawiciel Kościoła Katolickiego kieruje do wiernych za pośrednictwem Telewizji Polskiej szczególne słowa. W tym roku ze specjalnym orędziem zwróci się do widzów w kraju i za granicą abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.


Transmisja papieskiej Pasterki z Bazyliki św. Piotra w Watykanie z udziałem papieża Franciszka. Niedziela, 24 grudnia, godzina 21:25. TVP1.
Tradycyjna Msza Święta z Bazyliki Św. Piotra w Watykanie z udziałem Papieża Franciszka odprawiona jest na pamiątkę wydarzeń zapisanych w Ewangelii: „Pasterze w tym czasie zbudzeni przez Aniołów udali się do groty Narodzenia Pańskiego”. Biorą w niej udział tysiące wiernych zgromadzonych zarówno na placu św. Piotra, jak i przed telewizorami na całym świecie.

Transmisja błogosławieństwa Urbi et Orbi z Watykanu. Poniedziałek, 25 grudnia, godz. 12:00. TVP1.
Transmisja uroczystego błogosławieństwa Urbi et Orbi wygłaszana przez Papieża Franciszka. Błogosławieństwo Urbi et orbi (Miastu i światu) wzięło się z tradycji błogosławieństwa udzielanego przez papieża wiernym po mszy świętej. Po raz pierwszy takiego błogosławieństwa udzielił papież Sylwester II 1 stycznia 1000 roku. W tym roku wygłosi je papież Franciszek.
Artykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=476