Program obchodow 1050 chrztu Polski
Data: 08-04-2016 o godz. 10:11:28
Temat: Polska


Uroczyste obrady Zgromadzenia Narodowego,
orędzie prezydenta RP,
jubileuszowa celebracja na Ostrowie Lednickim
specjalne obrady Episkopatu
główne elementy kwietniowych obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski.
Program przedstawiono 20 stycznia br. na konferencji prasowej w Warszawie, z udziałem marszałków Sejmu i Senatu oraz przewodniczącego KEP.

Jubileuszowe obchody rozpoczną się w czwartek 14 kwietnia o godz. 15, celebracją jubileuszową na Ostrowie Lednickim. Episkopat Polski, zaproszeni goście i wierni będą tam dziękować za Chrzest Polski, zabrzmi też dzwon „Mieszko i Dobrawa”.

Wcześniej o godz. 11.00 biskupi uczestniczyć będą w obradach plenarnych KEP w gnieźnieńskim seminarium duchownym.

O godz. 17.00 w Katedrze Gnieźnieńskiej rozpocznie się uroczysta Msza św. a o godz. 20.00 w tamtejszym Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie odbędzie się prapremiera filmu o Chrzcie Mieszka I.Program dwóch kolejnych jubileuszowych obchodów realizowany będzie w Poznaniu. W piątkowe przedpołudnie, 15 kwietnia, w tamtejszym seminarium duchownym odbędzie się zebranie Episkopatu. O godz. 12 w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczną się uroczyste obrady Zgromadzenia Narodowego z orędziem Prezydenta RP. Następnie w Filharmonii Poznańskiej zabrzmi jubileuszowe „Oratorium 966.pl”.

O godz. 15.45 rozpocznie się procesja maryjna z Fary do Katedry Poznańskiej, gdzie o 17.00 rozpocznie się Msza św.

W sobotę 16 kwietnia w Seminarium Duchownym w Poznaniu po raz kolejny zbierze się polski Episkopat. O godz. 10.50 na INEA stadionie pod hasłem "Gdzie chrzest, tam nadzieja" rozpocznie się świętowanie jubileuszowe. O 14.00 zostania odprawiona Msza św. z chrztem dorosłych. Wieczorem, o godz. 19.00 w teatrze Muzycznym w Poznaniu, rozpocznie się historyczny quiz multimedialny „Człowiek 1050-lecia” zaś o 19.45 – musical „Jesus Christ Superstar”.
Artykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=437