1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Data: 27-02-2016 o godz. 09:19:37
Temat: Polska


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Transmisja uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, widowisko „NIEZŁOMNYM – HONOR”, koncert Contra Mundum „Cześć i chwała Bohaterom – w wierszu i boju”, liczne filmy dokumentalne oraz programy publicystyczne poświęcone pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, a także specjalne spoty – to propozycje programowe Telewizji Polskiej związane z obchodzonym po raz piąty Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Z tej okazji Jedynka już 27 lutego zaprasza na koncert rockowy z mocnym przekazem patriotycznym zespołu Contra Mundum „Cześć i chwała Bohaterom – w wierszu i boju” (godz. 17:30). Następnie o godz. 18:30 TVP1 pokaże dokument „Inka. Zachowałam się jak trzeba” oraz - o godz. 19:00 - reportaż „Generał Nil i rotmistrz Pilecki - w poszukiwaniu bohaterów”.

1 marca, w dniu ustanowionego państwowego święta Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przez cały dzień TVP będzie miała specjalną, okolicznościową oprawę. Prezentowane będą sylwetki Żołnierzy Wyklętych oraz okolicznościowe spoty przygotowane przez TVP1 i IPN. Ponadto pod logotypami anten Telewizji Polskiej pojawi się specjalnie przygotowany symbol - Niezłomni.


Artykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=427