Nowa ustawa o repatriacji
Data: 27-01-2016 o godz. 11:12:08
Temat: Polska


Minister Anna Maria Anders: Będzie nowa ustawa o repatriacji

"W przeciągu 10 lat wszyscy potomkowie represjonowanych będą mogli wrócić do Polski" - poinformowała w poniedziałek Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego Anna Maria Anders, przedstawiając założenia do projektu nowej ustawy o repatriacji. Fot. P. Tracz / Archiwum KPRM

Minister Anders zaznaczyła, że trwają prace na nad szczegółowymi rozwiązaniami proponowanej ustawy, która, może objąć ok. 10 tys. osób.

Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego poinformowała, że ustawa będzie dotyczyć osób zamieszkujących azjatycką część byłego ZSRR. Dodała, że pierwszeństwo w powrocie mają mieć osoby represjonowane i ich potomkowie. Repatriacją objęci byliby również małżonkowie i dzieci tych osób.

Odpowiedzialność za proces repatriacyjny przejmie administracja centralna, a nie tylko samorządy, jak to jest w obecnych przepisach. Minister Anna Maria Anders ma nadzieję, że w ciągu 10 lat obowiązywania ustawy do Polski z azjatyckiej części byłego ZSRR będą mogli wrócić wszyscy potomkowie represjonowanych Polaków, którzy będą tego chcieli.

https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/minister-anna-maria-anders-bedzie-nowa-ustawa-o-repatriacji.html


Artykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=426