Kkonkurs polonijny
Data: 04-01-2016 o godz. 14:24:04
Temat: Polska


Oświadczenie marszałka Senatu i wiceministra spraw zagranicznych ws. konkursu polonijnego

23 grudnia 2015 r. marszałek Senatu Stanisław Karczewski  i wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak wydali oświadczenie w związku z planowanym przesunięciem do Kancelarii Senatu  środków przeznaczonych na współpracę z Polonią i Polakami za granicą w budżecie państwa na rok 2016.
Zadecydowano, że zasady konkursu dotacyjnego „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą 2016” pozostają bez zmian do momentu wyłonienia i opublikowania listy rankingowej.
Dalszym procedowaniem zajmie się Kancelaria Senatu.


„… w trosce o dobro naszych Rodaków poza granicami, a także stabilność i przejrzystość współpracy z organizacjami pozarządowymi w kraju działającymi na rzecz Polonii, prowadzone obecnie przez MSZ procedury oceny formalnej i merytorycznej ofert w ramach konkursu dotacyjnego „Współpraca z Polonia i Polakami za granicą 2016” zostaną przeprowadzone i  zakończone zgodnie z obowiązującym Regulaminem oraz harmonogramem. Lista rankingowa wyłoniona w wyniku postępowania zostanie ogłoszona publicznie i przekazana do Kancelarii Senatu w formie rekomendacji do dalszego procedowania”.
www.senat.pl


Artykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=425