Książe Karol ocenil Putina
Data: 23-05-2014 o godz. 14:06:42
Temat: Polska


Książę Karol brytyjski następca tronu, porównał poczynania prezydenta Rosji Władimira Putina do niektórych działań nazistów. Uczynił to w rozmowie w kanadyjskim muzeum z przedwojenną uciekinierką z Polski - informuje BBC.
Do rozmowy księcia Karola z Marienne Ferguson doszło w Muzeum Imigracji w Halifaksie.
Gdy była mowa o zajmowaniu państw przez Adolfa Hitlera, książę powiedział, że to podobne do tego, co obecnie robi Putin.

Wspomina Ferguson, która wyjechała z Polski do Kanady w roku 1939 tuż przed hitlerowską okupacją; niektórzy członkowie jej rodziny zginęli w niemieckich obozach koncentracyjnych.
W poniedziałek książę Walii Karol i jego małżonka odwiedzili podczas czterodniowej wizyty w Kanadzie Muzeum Imigracji. - Książę zapytał mnie, kiedy przyjechałam do Kanady. Powiedziałam, że w 1939 - mówi Ferguson. - Powiedział, że Putin robi teraz to samo, co robił Hitler - twierdzi kobieta. - Zgodziłam się z nim; zajmuje teraz kraje, jak robił to Hitler - powiedziała.
Stronnicy księcia będą argumentować, że jego poglądy współbrzmią ze zdaniem tych, którzy są zaszokowani działaniami prezydenta Putina na Ukrainie.

Artykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=393