Rodzina Majewskich z Mior
Data: 05-04-2014 o godz. 15:41:17
Temat: Miory


Witam serdecznie!   Poszukuję Rodziny Majewskich z Mior.

Mam nadzieję zebrać najwięcej informacji o przodkach, którzy mieszkali w Miorach przed wojną.
Z tego co do tej pory ustaliłam, okazało się, że moja babcia Leokadia; z domu, Majewska jeździła do Mior do swojego szwagra Antoniego Gajka męża siostry Heleny, z domu Majewska, ur. 5 stycznia 1889 r., który był przed wojną policjantem w Miorach i prowadził z żoną restaurację.
Niestety, nie znam jej nazwy.

Jego rodzina została wywieziona na Syberię, a moją babcię Leokadię Karolik z domu Majewską, uratowało to, że tuż przed wybuchem wojny wyjechała z Mior do Miechowa (woj. mazowieckie) na uroczystość chrztu (była matką chrzestną). Pracowała w tej restauracji.
Po wojnie już została na Mazowszu. Była żoną (drugą) Juliana Karolika, który był wdowcem. Mój pradziadek Władysław Majewski ur. w 1880 r. zmarł 30 listopada 1942 r. Moja prababcia Franciszka Majewska z domu Wielechowska ur. 4.10.1985 r. zm. 15.01.1959 r. Zasadniczo niewiele wiem o okresie życia rodziny w Miorach, poza tym, że moja babcia Leokadia występowała w jakiejś grupie teatralnej. Po powrocie ze zsyłki Antoni Gajek z dziećmi ( m. in. córka Ireną) osiadł w Szczecinie, gdzie zmarł.
W tym momencie moje informacje są bardzo skąpe, a być może wśród odwiedzających ten portal jest ktoś, kto może mi pomóc.
Będę wdzięczna!

Magdalena Sekuła sekula@interia.pl

Artykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=386