I więzień polityczny III RP
Data: 22-01-2012 o godz. 13:37:10
Temat:


Kiszczaka sąd nie zamknął, bo to "człowiek honoru", ale "warchoła" Słomkę zamknął chętnie

1. W osnutym złą sławą więzieniu na Rakowieckiej w Warszawie, siedzi pierwszy od lat wiezień polityczny - Adam Słomka. 

Miałem nadzieję, ze sąd się zreflektuje i uchyli kare, która na niego nałożył, ale refleksja nie nastąpiła, Słomka siedzi.  

Adam Slomka jest jedynym człowiekiem, skazanym na więzienie w procesie o wprowadzenie stanu wojennego. Wymiar sprawiedliwości Trzeciej Rzeczypospolitej zapisał w ten sposób haniebną kartę.2. Nikt mi nie wmówi, ze tak było trzeba. Cokolwiek by Słomka nie wyrabiał w sądzie, cokolwiek by blokował czy krzyczał - można go było wziąć pod pachy i wynieść, grzywnę wlepić - ale nie pakować go do więzienia, zapewne ku rozbawieniu Kiszczaka i spółki

Sprawny zawodowo sędzia zapanuje nad salą bez uciekania sie do kar, zwłaszcza tych drastycznych. Sędzia wystraszany, niepewny siebie, bojący sie spojrzeć ludziom w oczy - ten będzie się srożył, pokrzykiwał i szastał grzywnami i aresztem.

Na takiego sędziego trafił Słomka. Kiszczaka bał się posadzić, ale Słomkę zamknął chętnie. Bo Kiszczak to człowiek honoru, a Słomka to warchoł...

3. Zastanawiałem się, czy napisać jakąś skargę na sposób potraktowania Słomki. Ale nie mam do kogo. Minister Sprawiedliwości, Krajowa Rada Sądownictwa, Rzecznik Praw Obywatelskich, Prezydent?

Szkoda klawiatury i papieru. Znam odpowiedź - sąd jest niezawisły i co chce, to robi. Jeszcze reprymendę dostanę, że się w niezawisłość wtrącam. 

Więc nie piszę, tylko krzyczę na moim blogu, niech tysiące ludzi to usłyszy - uwolnić Słomkę!

Uwolnić Słomkę! - więźnia politycznego Trzeciej Rzeczypospolitej, która jest demokratycznym państwem prawnym....


      Janusz Wojciechowski  
Artykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=328