Beatyfikacja Jana Pawła II
Data: 30-04-2011 o godz. 11:27:26
Temat:


Nocne czuwania, transmisje Mszy beatyfikacyjnej z Watykanu na telebimach, projekcje filmów, wystawy, młodzieżowe rajdy i nabożeństwa dziękczynne złożą się na obchody beatyfikacji Jana Pawła II w Polsce.

Obchody beatyfikacji Jana Pawła II, która odbędzie się 1 maja na Placu św. Piotra, będą w Polsce połączone z obchodami święta Miłosierdzia Bożego, ustanowionego przez niego samego.

Warszawa

30 kwietnia na Placu Piłsudskiego odbędzie się modlitewne czuwanie młodzieży, które przygotują Centrum Myśli Jana Pawła II oraz stypendyści m. st. Warszawy im. Jana Pawła II. W tym samym miejscu nastąpi także otwarcie wystawy poświęconej Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II w kluczu 8 błogosławieństw, które były treścią VI pielgrzymki Ojca Świętego do Polski w roku 1999.

W niedzielę 1 maja, o godz. 10.00 na Placu Piłsudskiego rozpocznie się transmisja na telebimach z uroczystości beatyfikacyjnych w Rzymie. O godz. 12.30 Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie planowany jest przejazd Papa Mobile. O tej samej godzinie na Placu rozpocznie się Msza święta dziękczynna za beatyfikację pod przewodnictwem bp. Piotra Jareckiego.

EKAIArtykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=307