Program beatyfikacji Jana Pawła II
Data: 25-04-2011 o godz. 19:54:02
Temat:


Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało program beatyfikacji Jana Pawła II. Uroczystości poprzedzi czuwanie modlitewne, natomiast 2 maja będzie sprawowana Msza św. dziękczynna.

Czuwanie przygotowujące będzie miało miejsce w sobotę 30 kwietnia wieczorem (od godz. 20:30 do 22:30). Odbędzie się ono na antycznym stadionie Circo Massimo. Jest organizowane przez diecezję rzymską, której Jan Paweł II był biskupem. Czuwanie poprowadzi kard. Agostino Vallini, papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej. Benedykt XVI duchowo połączy się z zebranymi za pośrednictwem wideo.Uroczystości beatyfikacyjne w niedzielę 1 maja na Placu św. Piotra rozpoczną się o godz. 10:00 rano. Przewodniczyć będzie Ojciec Święty. Na liturgię nie ma biletów. Wpuszczaniem wiernych na Plac i w okolice Watykanu kierować będą odpowiednie służby porządkowe.

Oddanie czci doczesnym szczątkom nowego Błogosławionego przez wiernych będzie możliwe już w niedzielę 1 maja, zaraz po uroczystościach beatyfikacyjnych. Trumna zostanie wystawiona aż do chwili, kiedy zakończy się napływ wiernych.

Msza dziękczynna za beatyfikację sprawowana będzie 2 maja. Rozpocznie się o godz. 10:30 na Placu św. Piotra. Przewodniczy jej będzie kard. Tarcisio Bertone, watykański sekretarz stanu.

Złożenie doczesnych szczątków nowego Błogosławionego w Kaplicy św. Sebastiana odbędzie się w innym czasie w formie prywatnej.

Radio Watykańskie we współpracy z Polskim Radiem przeprowadzi bezpośrednie transmisje w języku polskim z: czuwania przygotowującego do beatyfikacji, Mszy beatyfikacyjnej oraz poniedziałkowej liturgii dziękczynnej. Transmisje będą słyszalne w Rzymie na falach ultrakrótkich o częstotliwości 93.3 MHz, warto więc, by pielgrzymi przybywający do Rzymu mieli ze sobą odbiorniki radiowe.

EKAIArtykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=306