Platformy Obywatelskiej gry Polską
Data: 14-10-2010 o godz. 19:42:39
Temat:


Akt II
 
Odsłona I
 
Kończąc wizytę na Ukrainie, jeszcze w samolocie, prezydent Komorowski poinformował dziennikarzy o właśnie odbytej rozmowie telefonicznej z prezydentem Federacji Rosyjskiej Miedwiediewem. Rozmowa dotyczyła spotkania małżonek prezydentów w Smoleńsku.
W opisanym epizodzie dyplomatycznym uderzające są dwie kwestie. Prezydent uznał, jak sądzę, że przekaz medialny dotyczący jego aktywności ukraińskiej jest zbyt słaby i należy go wzmocnić jakimiś wizerunkowymi wątkami rosyjskimi.
Taki brak wyczucia jest esencją dyplomacji platformerskiej. Sądzę, że tematów było więcej. W tym czasie została potwierdzona wizyta prezydenta Miedwiediewa w Polsce 6 grudnia 2010 roku.

Niemal jednocześnie po stronie polskiej i rosyjskiej rozpoczęła się, klasyczna już gra wizytą. Jej zakładnikiem ma zostać śledztwo smoleńskie i elementy tematyki międzynarodowej w polskiej debacie publicznej.
Media w Polsce, Rosji, na świecie mogą rozpocząć budowanie nastroju wokół polsko-rosyjskiego pojednania. Rozpoczął Aleksander Smolar wypowiedziami dla Agencji Reuters.

Czytaj całość


Artykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=298