X Motocyklowy Rajd Katynski
Data: 30-09-2010 o godz. 18:59:16
Temat:


KOMUNIKAT 11/10,   Warszawa, 29 września 2010 roku

Przyjacielu:

X Motocyklowy Rajd Katynski
18 września motocykliści, uczestnicy X Rajdu Katyńskiego powrócili do domów. Rajd był trudny. 22 dni i w deszczu i w słońcu, był i mróz. Dużo popsutych motocykli, wypadki. Wszystko skończyło się jednak dobrze, tylko jedna noga w gipsie i kilka podrapań.
W dniu 2 października(sobota) o godz. 9:30 zbieramy się przed Katedrą Polową Wojska Polskiego przy ul. Długiej w Warszawie. O godz. 10:00 będzie odprawiona Msza Św. dziękczynna, za szczęśliwy powrót do domów. Następnie pojedziemy na Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego, przed Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie o godz. 12:00 odbędzie sie uroczystość zakończenia X Rajdu Katyńskiego i rozdanie nagród.

Po uroczystości, w towarzystwie Pana Krzysztofa Jaraczewskiego – wnuka Marszałka, pojedziemy do willi Milusin w Sulejówku, w której Marszałek mieszkał a dziś jest tam Jego Muzeum. Wjęcej informacji znajdziecie na naszej stronie www.
Wszystkich Kolegów, uczestników X Rajdu Katyńskiego proszę o skopiowanie swoich fotografii z Rajdu na CD i przywiezienie ich w dwuch egzemplarzach. Przypominam o przysyłaniu swoich wrażen, opinii.
W dniu 1 pażdziernika, w najbliższy piątek w Centrum Edukacyjnym IPN (ul. Marszałkowska 21/25, Warszawa) odbędzie się konferencja prasowa uczestników X Rajdu Katyńskiego. Będziemy opowiadać o ostatnim Rajdzie.
Na uroczystości i konferencje zapraszam wszystkich Państwa bardzo serdecznie.

Zobaczcie - to z ostatniego Rajdu – piękne.
http://www.youtube.com/watch?v=lYoBG3ZHajw
http://www.youtube.com/watch?v=pyI1w2IWEQU&NR=1

Polacy na Syberii
Byliśmy na kempingu pod Kurskiem, nad rzeką Sejm, gdy zadzwonil mój telefon. Dzwoniła Pani  Aleksandra Ślusarek, prezes Związku Repatriantów – kobieta która była inspiratorem akcji powrotu Polaków z Syberii. Była szczęśliwa, dziękowała motocyklistom za udział w zbiórce podpisów. 215 tys. zebranych podpisów. Myślę że udział motocyklistów w tej zbiórce jest znaczący.
Dziękuje Wam Kochani z całego serca.
Jednak to nie koniec naszej akcji. Musimy zmusić ten Sejm do przyjęcia tej ustawy. Wierzę głęboko że potrafimy.

Najserdeczniej Was pozdrawiam.
Paniom rączki całuję a Panom mocno prawicę ściskam.
Wiktor

Artykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=294