TRZY PYTANIA - TRZY POSTULATY
Data: 11-07-2010 o godz. 07:06:32
Temat:


Trzy miesiące po katastrofie smoleńskiej ciągle zadajemy sobie pytania: Dlaczego do tego doszło? Jak zginął Prezydent RP Lech Kaczyński i 95 towarzyszących Mu osób? Jakie skutki niesie to straszliwe zdarzenie dla Polski i Polaków, dla ich bezpieczeństwa?

Trzy miesiące po katastrofie smoleńskiej 96 wolontariuszy z wielkimi znakami zapytania na koszulkach weszło do modelu naturalnej wielkości TU 134 utworzonego z czarno- czerwonych taśm podtrzymywanych przez ochotników. Zobaczyliśmy ogrom samolotu i liczbę Tych bezpowrotnie utraconych dla naszej Ojczyzny.

Do rządu RP zaadresowaliśmy trzy postulaty: żądanie powołania międzynarodowej komisji technicznej, żądanie zwrotu do Polski tego, co stanowi Jej własność: wraku samolotu, czarnych skrzynek i wszystkich dowodów rzeczowych oraz żądanie roztoczenia należytej opieki nad rodzinami ofiar.

Dziękujemy Wszystkim przybyłym na Plac Piłsudskiego! Nade wszystko dziękujemy Wszystkim Wspaniałym Wolontariuszom, bez których to symboliczne wydarzenie nie mogło by się odbyć.

Jesteśmy pełni podziwu i uznania dla Waszej determinacji! I Waszej pamięci!

Ruch 10 kwietniaArtykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=290