Polska się stacza. Potrzebny jest zryw narodu
Data: 22-05-2010 o godz. 10:56:17
Temat:


  Polska stacza się po równi pochyłej, jest rozgrabiana ekonomicznie, uzależniona od innych krajów.
By to zmienić potrzebny jest zryw narodu - powiedział m.in. w wywiadzie dla
Naszego Dziennika o. dr Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.

 Ojciec Tadeusz Rydzyk.
Konsekwencją komunizmu jest bardzo słaba świadomość Polaków. Skutkiem tego jest daleko posunięta obojętność ludzi na to, co się dzieje wokół nas, niszczy się ducha, myślenie, wychowanie.

To, co się zdarzyło 10 kwietnia pod Smoleńskiem, w innych państwa, np. w USA, doprowadziłoby do zupełnego przewrotu, a u nas jakby nic się nie stało. Obserwujemy obecnie zmowę rządzących i mediów, co ułatwia wyrafinowaną manipulację.
Musimy mieć świadomość, że Polska może zostać zniszczona. Widzę za mało świadomości w narodzie o rozmiarze niszczenia, jak tragiczne rezultaty może przynieść to atomizowanie, skłócanie, wzbudzanie nienawiści - powiedział o. Rydzyk.

Potrzebny jest zryw narodu, by zmienić ten stan rzeczy. Tylko jako naród silny i piękny będziemy się liczyć na świecie. Inaczej będziemy przysłowiowym pucybutem Europy.
Wzajemne pojednanie i dobre relacje trzeba oczywiście budować. Ale należy budować na prawdzie. Jesteśmy blisko sercem narodu rosyjskiego. To dzielny naród, który wiele wycierpiał. Inna sprawa to politycy, którzy nie mówią prawdy, np. o Katyniu.
Temu sprzyja fakt, że obserwujemy obecnie zmowę rządzących i mediów. To ułatwia manipulację. W ten sposób działała także machina propagandy w czasach komunizmu. Dziś jest jeszcze gorzej, gdyż metody manipulacji są bardziej wyrafinowane.

Więcej w Naszym Dzienniku.

Artykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=281