70 rocznica II Wojny Swiatowej 1-09-1939
Data: 24-08-2009 o godz. 06:22:54
Temat:


парад союэников DEFILADA SOJUSZNIKOW
W związku ze wspólnym podbojem Polski sojuzniki paradowali w Brzesciu na ulicy Lublińskiej o godzinie 16:00, w dniu 22-09-1939r. Na ulicy wywieszono sowieckie i niemieckimi flagi.
Maszerowały wojska niemieckie i sowieckie, grała orkiestra sowiecka.
także W. Bieszanow "Briestkaja Kriepost", Białorus w 2004 roku.
70 rocznica wybuchu II Wojny Swiatowej. 1 września 1939 roku, союэники - sojusznicy Niemcy i Związek Sowiecki napadli na Polskę Niemcy 01-09-1939r. Zwiazek Sowiecki 17-09-1939r.

Niezależna Nowaja Gazieta: ZSRR przystąpił do II wojny światowej nie w 1941 roku, lecz w 1939, po stronie Niemiec, po uprzednim podpisaniu paktu Mołotow-Ribbentrop i tajnego protokołu

Pismo informuje o tym w publikacji zatytułowanej Złączeni krwią, poświęconej 70. rocznicy zawarcia przez Związek Sowiecki Niemcy układu o nieagresji: pakt Ribbentrop-Mołotow lub Hitler-Stalin i wybuchu II wojny światowej.

"Kiedy ZSRR przystąpił do II wojny światowej? Bardzo by się chciało odpowiedzieć na to pytanie precyzyjnie i jasno, jak w radzieckiej szkole: 22 czerwca 1941 roku. I dodać, żeby postawili 'piątkę': w charakterze ofiary agresji najeźdźców niemiecko-faszystowskich. Niestety nie można" - pisze "Nowaja Gazieta".

Podpisanie paktu: Mołotow (siedzi), za nim Ribbentrop, obok w jasnym mundurze Stalin
Pismo wyjaśnia, że "po podpisaniu 23 sierpnia 1939 roku z hitlerowskimi Niemcami paktu o nieagresji i tajnego protokołu o podziale Europy, przede wszystkim Polski, ZSRR zaczął się przygotowywać do wojny i to bynajmniej nie w charakterze ofiary". "A gdy 1 września 1939 roku po wtargnięciu do Polski niemieckich wojsk II wojna wybuchła Związek Sowiecki zaczął aktywnie pomagać agresorowi" - wg "Nowoj Gaziety".

"Radiostacja w Mińsku funkcjonowała jako latarnia morska do naprowadzania niemieckich samolotów na cele w Polsce", oraz "łamiąc międzynarodową blokadę, ZSRR sprzedawał Niemcom strategiczne surowce, niekiedy kupując je w krajach trzecich".

"17 września 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła do Polski wcale nie po to, aby pomóc jej w odparciu hitlerowskiej agresji, lecz wprost przeciwnie - zgodnie z paktem Mołotow-Ribbentrop i tajnym protokołem, wbrew układowi o nieagresji, zawartemu z Polską w 1932 roku i przedłużonemu w 1934" - konstatuje "Nowaja Gazieta". "Jeszcze przed 17 września reżim stalinowski udzielał pomocy militarnej Hitlerowi".

Wg ustaleń rosyjskiego historyka Siergieja Słucza, "dosłownie od pierwszych dni wojny, tj. od początku września, korzystając z dobrodziejstw 'życzliwej neutralności ZSRR', za zgodą radzieckich władz marynarka wojenna Niemiec wykorzystywała port w Murmańsku jako punkt przeładunkowy dla niemieckich ładunków, kierowanych dalej koleją do Leningradu, skąd następnie były ekspediowane do portów III Rzeszy".

"Antybrytyjskie współdziałanie dwóch mocarstw na morzu szczególnie dobitnie przejawiło się w historii z bazą 'Nord' na Półwyspie Kolskim. Kriegsmarine otrzymała do dyspozycji zatokę Zapadnaja Lica, w której marynarka wojenna Rzeszy 'mogła robić wszystko, co chciała'. Zgodę na zawijanie do tej zatoki miały niemieckie okręty wojenne wszystkich typów"

"Do II wojny światowej Związek Radziecki przystąpił nawet nie 17 września, gdy Armia Czerwona przeszła granice Polski i zaczęła brać do niewoli polskich żołnierzy, ale nieco wcześniej - kiedy podjęła współpracę z marynarką wojenną Niemiec przeciwko Anglii".

"Wszelako pierwsze strzały w II wojnie światowej ZSRR oddał w Polsce. Były one bezpośrednim następstwem tajnego protokołu do paktu Mołotow-Ribbentrop"

Pismo pprzedstawi treść tajnego protokołu i notatkę z rozmowy Józefa Stalina i Wiaczesława Mołotowa z Joachimem von Ribbentropem w Moskwie w nocy z 23 na 24 sierpnia 1939 roku, i toasty sowieckiego dyktator wznioszone za zdrowie niemieckiego fuehrera i pakt o nieagresji, nową erę w relacjach niemiecko-rosyjskich i naród niemiecki.

"Nowa Gazieta" zamieszcza również m.in. teksty telegramów z serdecznymi życzeniami, jakie w grudniu 1939 roku z okazji 60. urodzin Stalinowi nadesłali Hitler i Ribbentrop, a także fragment mapy Europy z wydanego w styczniu 1941 roku sowieckiego atlasu geograficznego dla szkół średnich, na której nie ma ani Polski, ani Warszawy.

Artykuł jest z ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny
http://www.miory.eu

Adres tego artykułu to:
http://www.miory.eu/modules.php?name=News&file=article&sid=251