Godlo, flaga, hymn Polski  Polska  Marszalek Jozef Pilsudski   Polska i Litwa   Konstytucja 3 Maja  Po 17-09-1939r.   Jan Pawel II   Katyn Zbrodnia Sowiecka  
Portal edukacyjny dla Polaków na Wschodzie; Miory, Wilenszczyzna, Kresy.    Witamy i pozdrawiamy naszych Rodaków na Wschodzie, tych co Polska ich opuściła !
e-mail
Kto ty jestes ?
Polak maly

Jaki znak twoj ?
Orzel Bialy


www.miory.eu
  Zarejestruj się
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Top 10
· Napisz wiadomość do nas
· Rekomenduj nas
· Do pobrania
· Ankiety
· Linki Miory, Polska
· Kontakt z nami
 
Miory
· Koscioł w Miorach
· Family from Miory
· Miory i Ziemia Miorska
· Widok miasta i mapa
· Miory powiat
· Miory i okolica
· Koscioł w Miorach foto
· Modlitwy
· Ks. Józef Borodzicz
 
Po 17-09-1939
· Mordy na Polakach
· Przesladowania dzieci
· Wyloguj się
 
I i II Wojna Swiatowa
· Pakt Ribbentrop Molotow
· II Wojna Swiatowa
· Chronologia II Wojny
· 17-09-1939 rok. Nóż w plecy
· 17-09-1939 r. Agresja SU
· Wojna polsko bolszewicka 1920
· Okupacja Polski, przez Rosję, 1772, 1793, 1795
· Konstytucja 3 Maja 1791
 
Literatura
· Reduta Ordona
· Janko muzykant
· Żuk i Biedronka
· Lokomotywa
· Rota
· Bogurodzica
· Czerwone maki na Monte Casino
· Kto Ty jestes
· My Pierwsza Brygada
· Pan Tadeusz
 
Statystyka
Otrzymaliśmy
7689440
odsłon strony od 8 luty 2007
 
JAK GROM Z JASNEGO NIEBA.......
Przeszyła nas wszystkich Kresowian, wieść z Watykanu. Dziś 17 lipca 2015 r. Watykan ogłosił, że greckokatolicki metropolita lwowski Andrzej Szeptycki znalazł się wśród ośmiorga sług Bożych, których dekrety o heroiczności cnót, zatwierdził 16 lipca br. papież Franciszek. W pierwszych słowach nie nam sądzić! Tylko Bóg jeden wie, czy Metropolita Andrzej Szeptycki odpokutował, już wszystkie swoje grzechy, a są one straszne przede wszystkim przeciwko narodowi polskiemu i żydowskiemu. To grzechy obrzydliwej opieszałości, jego nielicznych, publicznych wystąpień w obronie bestialsko mordowanych przez jego pobratymców z OUN – UPA, setek tysięcy Żydów, a potem i Polaków oraz nadto Ormian, Czechów i Rosjan. Dziś powszechnie wiadomo już, że zbrodnie te to czyste ludobójstwo, a nie jakieś tam przypadkowe zdarzenia o znamionach ludobójstwa oraz że nie działo się to przez jeden dzień, tydzień, czy jeden miesiąc, ale trwało przez całe długie lata (1939 – 1947.  Polskie_kwiaty 

Nikt nie zdoła nas oderwać od Chrystusa, gdyż tylko Pan ma słowa życia wiecznego. Chrystus Pan ustanowił na ziemi Kościół żywy i tym Kościołem jesteśmy dziś my wszyscy, którzy stanowimy żywe członki Kościoła. W tym znaczeniu każda rodzina, nawet najmniejsza, nawet bezdzietna jest Kościołem Domowym w znaczeniu powszechnym. I niech ma Bóg w opiece tego, kto by temu przeczył, nawet gdyby był samym papieżem. Już sam św. Paweł Apostoł rzekł nam jasno i stanowczo: „ I choćby to był nawet sam anioł z Nieba. Niech będzie przeklęty każdy, kto by was uczył inaczej, innej ewangelii, niż to i o tym, co jest zapisane w Chrystusowej Ewangelii”. Po temu w Kościele ja i my wszyscy Kresowianie wytrwamy o czym jestem przekonany, jak trwali w Kościele, masakrowani siekierami nasi przodkowie i nikt nawet sam papież Franciszek od Kościoła Chrystusowego nas nie oderwie, nawet gdyby mu się przytrafiło, że i samby w tych trudnych czasach zbłądził. Jednakże jak napisałem na wstępie nie nam sądzić! Papieża Franciszka i jego przybocznych osądzi sam Bóg Najwyższy. Nawiasem mówiąc, gdy widzimy te wszystkie obrzydliwe uchwały, lansowane nam przez parlamenty: polski, europejski, amerykański i inne, to czyż człowieka nie może ogarnąć wrażenie, że niekiedy zło zwycięża...... . Na szczęście to tylko wrażenie, gdyż my chrześciejanie zawsze rodziliśmy się niejako na nowo, właśnie w ciężkich prześladowaniach. Tak było za Heroda i za Nerona, tak było za Hitlera, Stalina, Bandery i Szuchewycza, tak będzie i w przyszłości. Niech nas Boża Opatrzność w tym zawsze wspiera i nigdy nas nie opuszcza.

Co do osoby nieszczęsnego Metropolity Lwowa Andrzeja Szeptyckiego, wypowiadałem się już wielokrotnie, jak dla przykładu wtedy gdy pisałem: „Postawa Waszych Ekscelencji z Cerkwi grekokatolickiej na Zachodniej Ukrainie w tej spawie, przywodzi mi w pamięci dwa straszne obrazy. Pierwszy to słynny już list metropolity Andrzeja Szeptyckiego do wiernych z 1943 r. (właściwie grudzień 1942), w którym zdołał wydusić z siebie słowa: ‘nie zabijaj’, a koniecznie trzeba wyjaśnić, że działo się to gdy mordy na niewinnej ludności polskiej trwały już i rosły na potęgę. Opieszałość metropolity Lwowa jest tu bezdyskusyjna, jego odpowiedzialność duchowa, osobista za ludobójstwo na Kresach także. Niech ma Bóg w opiece każdego, kto by temu przeczył, proszę czytać dokumenty, sprawozdania AK oraz relacje świadków, a potem wyrokować. Drugi straszny obraz, który przywodzi mi pamięć to państwo Krzyżaków. Właśnie ten Zakon NMP, który mieczem zawojował ziemię Prusów, a potem przez wieki gnębił Polaków, właśnie ten Zakon NMP, tak gorliwy, tak pobożny, jednak nieuczciwy, a w poliytyce bezwzględny, zdradził w końcu Kościół katolicki i przeszedł na protestantyzm. Z Zakonu krzyżackiego zrobiły się nagle z dnia na dzień protestanckie Prusy Książęce. Za katolicką Cerkiew na Ukrainie trzeba się modlić, by fałszowanie prawdy nie stało się celem samym w sobie i by polityka nie była w niej ważniejsza, niż głoszenie miłości Boga i człowieka, także Polaka.”.

W duchu odpowiedzialności napisałem krótki komentarz pod artykułem ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego, siląc się by zachować Ducha Bożego i spokój. Artykuł ten zatytułowany: „Decyzja Watykanu nie uspokoi kontrowersji wokół abp. Szeptyckiego”, można przeczytać pod adresem:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/decyzja-watykanu-nie-uspokoi-kontrowersji-wokol-abp-szeptyckiego/99rv0j

 Z poważaniem

Sławomir Tomasz Roch

Wysłano dnia 25-07-2015 o godz. 09:02:31 przez admin
 
Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
 
Pokrewne linki
· Więcej o Polska
· Napisane przez admin


Najczęściej czytany artykuł o Polska:
Okupacja i Zabory Polski 1772, 1793, 1795

 
Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

 
Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 

¤footer_message

Przyjaciele Mior: Poznan UE