Godlo, flaga, hymn Polski  Polska  Marszalek Jozef Pilsudski   Polska i Litwa   Konstytucja 3 Maja  Po 17-09-1939r.   Jan Pawel II   Katyn Zbrodnia Sowiecka  
Portal edukacyjny dla Polaków na Wschodzie; Miory, Wilenszczyzna, Kresy.    Witamy i pozdrawiamy naszych Rodaków na Wschodzie, tych co Polska ich opuściła !
e-mail
Kto ty jestes ?
Polak maly

Jaki znak twoj ?
Orzel Bialy


www.miory.eu
  Zarejestruj się
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Top 10
· Napisz wiadomość do nas
· Rekomenduj nas
· Do pobrania
· Ankiety
· Linki Miory, Polska
· Kontakt z nami
 
Miory
· Koscioł w Miorach
· Family from Miory
· Miory i Ziemia Miorska
· Widok miasta i mapa
· Miory powiat
· Miory i okolica
· Koscioł w Miorach foto
· Modlitwy
· Ks. Józef Borodzicz
 
Po 17-09-1939
· Mordy na Polakach
· Przesladowania dzieci
· Wyloguj się
 
I i II Wojna Swiatowa
· Pakt Ribbentrop Molotow
· II Wojna Swiatowa
· Chronologia II Wojny
· 17-09-1939 rok. Nóż w plecy
· 17-09-1939 r. Agresja SU
· Wojna polsko bolszewicka 1920
· Okupacja Polski, przez Rosję, 1772, 1793, 1795
· Konstytucja 3 Maja 1791
 
Literatura
· Reduta Ordona
· Janko muzykant
· Żuk i Biedronka
· Lokomotywa
· Rota
· Bogurodzica
· Czerwone maki na Monte Casino
· Kto Ty jestes
· My Pierwsza Brygada
· Pan Tadeusz
 
Statystyka
Otrzymaliśmy
7689751
odsłon strony od 8 luty 2007
 
Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński
Warszawa, 18 lipca 2012 roku
KOMUNIKAT 7/12      Przyjacielu,
Rozpoczniemy w dniu 1 września br. o godz. 9:00, przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Pierwszy etap do Hajnówki. Tam, w kościele pod wezwaniem Cyryla i Metodego, przy ul. 3 Maja 65, uczestniczymy w poświęceniu płaskorzeźby Inki - Danusi Siedzikówny. Płaskorzeźbę Inki, łączniczki- sanitariuszki V Brygady Wileńskiej AK mjr. Łupaszki, zamordowanej przez komunistów, kiedy nie miała jeszcze 18 lat, ufundowali polscy motocykliści z pieniędzy zebranych na Jasnogórskich zlotach motocyklowych. Postać tej dziewczyny zasługuje na najwyższy szacunek, straszliwie torturowana, nikogo nie wydała. Jest to ważne zwłaszcza dziś kiedy wśród tzw. „elit”, jest tak wielu komunistycznych kapusi.

Następnego dnia jedziemy do Wilna. Po drodze odwiedzimy Panią Mariannę Popiełuszko, mamę bł. ks. Jerzego a po tem Giby, Kowno, Kiejdany, Mejszagołę. Na Wileńszczyźnie odwiedzimy jeszcze: Glinciszki, Pikiliszki, Zułów, Powiewiórkę, Podbrodzie, Rudominę, Czarny Bor, Ponary, Rossę i zakończymy Mszą Św. w Ostrej Bramie.

W Ponarach, tam gdzie litewscy ochotnicy, pod komendą niemiecką, wymordowali ok. 25 tys. polskiej inteligencji i młodzieży Wilna, odbędzie się I Motocyklowy Zlot Ponarski.

4 września, we wtorek, wjedziemy do Białorusi i pojedziemy przez Oszmianę – Lidę – Krupowo (miejsce rodzinne rotmistrza Witolda Pileckiego) – Surkonty (pole bitwy AK z NKWD http://podziemiezbrojne.blox.pl/2008/08/Bezrukij-Major-czesc-3.html ) do Grodna.

Następnego dnia, przez Roś, Wołkowysk, Słonim, Baranowicze pojedziemy do Zaosia. I tam "pośród pól malowanych zbożem rozmaitem", w posiadłości Mickiewiczów, tam gdzie urodził się Adam, rozstawimy nasze namioty. Przy ognisku – wieczór poezji.

Na Białorusi odwiedzimy jeszcze Świteź, Nowogródek, Naliboki, Wołożyn, Bogdanowo, Mińsk–Kuropaty, Chatyń, Mochylew, Lenino.

A następnie Rosja: Smoleńskie lotnisko, Katyń, Kłuszyn, Miednoje, Moskwa, Kozielsk, Kursk.

Ukraina: Charków-Piatichatki, Kijów-Bykownia, Żytomierz, Berdyczów, Koziatyń, Chmielnik, Latyczów, Brahiłów, Winnica, Bar, Kamieniec Podolski, Chocim, Jazłowiec, Dytiatyń, Huta Pieniacka, Zadwórze, Malechów, Lwów, Żółkiew i już w Polsce: Krzesimów i Warszawa.

22 września ( sobota) o godzinie 18:00 wjeżdżamy na Pl. Marszałka Piłsudskiego i tu odbędzie się zakończenie XII Rajdu Katyńskiego.

Celem Rajdu Katyńskiego są Cmentarze Wojenne w Katyniu, Miednoje, Charkowie-Piatichatkach, w Kijowie-Bykowni i ten czekający na ekshumację w Mińsku-Kuropatach. Najważniejszym obecnie dla nas miejscem jest lotnisko smoleńskie. Tam wszędzie będą Msze Św.

Każda z wymienionych wyżej miejscowości przez które jedziemy, to kawał polskiej historii. Wszędzie spotkania, spotkania z Polakami, spotkania z dziećmi w sierocińcach. Spotkania mieszkańcami i z władzami miast. W Winnicy już po raz trzeci rozegramy mecz piłki nożnej z reprezentacją władz miasta. Odwiedzimy Polskie Termopile w Dytiatyniu i Zadwórzu. W Podbrodziu, Bogdanowie, Katyniu, Miednoje, spotkania z dziećmi w sierocińcach. W Moskwie złożymy wieniec na symbolicznej mogile gen. Leopolda Okulickiego i Stanisława Jasiukowcza na Cmentarzu Dońskim. Złożymy wieńce przyjaciołom Polski: Włodzimierzowi Wysockiemu i Bułatowi Okudżawie.

Nie sposób wymienić wszystkiego co podczas 3 tygodniowego rajdu zamierzamy zrobić. Gwarantujemy moc niezwykłych spotkań, wzruszeń.

Są jeszcze wolne miejsca. Jeżeli jesteś zainteresowany uczestnictwem w XII Rajdzie Katyńskim zadzwoń już teraz 506 284 816. Jeżeli nie jeździsz motocyklem a dysponujesz furgonem bagażowym, również prosimy o kontakt.

Podczas tegorocznego Rajdu Katyńskiego będą zorganizowane dwa zloty motocyklowe:

3 września w Ponarach pod Wilnem - PONARYPamiętamy. Wyruszamy 1 września razem z Rajdem Katyńskim sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Komandorem jest Marcin Gałecki 48 605 621 400, mgalecki@poczta.onet.pl i do niego należy się zgłaszać.

III Zlot motocyklowy w Hucie Pieniackiej, 1620 września 2012 r.

Warunki udziału w zlocie; umiejętność jazdy na motocyklu, dobry humor i koleżeńskość.

Ne ma żadnych opłat organizacyjnych, poza Znaczkiem Zlotowym /w zamian za dobrowolny datek dla Polaków na Wschodzie/. Jedzenie /z wyłączeniem pobytu w Brodach/, paliwo, noclegi we własnym zakresie - choć wszystko będzie zorganizowane.

Będę wdzięczny za rozpropagowanie idei Zlotu, naszym celem jest uporządkowanie części Cmentarza Wojskowego w Brodach, będą potrzebne silne ręce, zapał i gorące Serce.

Tam pozostali nasi Bohaterowie, nasi przodkowie, nasi żołnierze, Nasza Krew, bili się i umierali za wolną Polskę. Choć tyle możemy dla nich zrobić.

Do zgłoszenia uczestnictwa proszę o podanie; imienia i nazwiska, adresu mail, nr  tel. kontaktowego. Zgłoszenia rejestrujemy do 20 sierpnia 2012 r. Choć im wcześniej będziemy o Tobie wiedzieli, tym lepiej zorganizujemy nasz pobyt i działania w Brodach, noclegi, jedzenie, sprzęt i narzędzia do prac na cmentarzu.

W załączeniu; harmonogram Zlotu.

pozdrawiam i do zobaczenia na Zlocie.

Adam Świtalski

preferowany kontakt mailowy adam.switalski@wp.pl

tel. 510 011 012"

DARY

Podczas Zlotu Jasna Góra 2012 w Gietrzwałdzie, jak każdego roku, przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na rzecz Polaków na Kresach Rzeczypospolitej. Zebraliśmy 27.196,15 zł; 50 euro i $40,00. Jest to znacznie mniej jak w roku ubiegłym, kiedy zebraliśmy 115 tys. zł. Po opłaceniu kosztów własnych, nie pozostało nic.

Nie wypełnimy furgonów darami, które jadą z Rajdem Katyńskim na Wschód. Dzieci w sierocińcach nie dostaną zabawek. Rosyjskie dzieci z sierocińca w Katyniu, które cały rok uczyły się polskich piosenek, aby zaśpiewać polskim motocyklistom, nie dostaną nic.

Jeżeli najbiedniejsi z nas, straszliwie doświadczeni nasi rodacy, tam na wschodzie, dzieci w sierocińcach, nie są Ci obojętni – złóż datek, niech uśmiech ich będzie dla Ciebie nagrodą.

Na naszej stronie www.rajdkatynski.net jest nowa zakładka – DARY, jest podane konto złotówkowe i dolarowe.

Zapraszam

Za dotychczasowe wpłaty dziękuję z całego serca. Lista darczyńców jest na naszej stronie:

http://rajdkatynski.net/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=44&Itemid=89

Już w najbliższy weekend wyruszy Rajd Żołnierze WyklęciPamiętamy.

Prowadzi Leszek Rysak leszek.rysak@gmail.com, mob. 602 153 708

Bliższe informacje w załączeniu

UWAGA!!! NIEZWYKŁE WYDARZENIE!!!

Motocykliści z naszego Stowarzyszenie oraz wszyscy z nami sympatyzujący, mogą wziąć udział w niezwykłym przedsięwzięciu.

Otóż odbywa się:

Peregrynacja Ikony Częstochowskiej przez świat w obronie życia.

Przez 23 kraje, wraz z wiernymi i modlitwą, podróżuje Ikona Pani Częstochowskiej. Trasa peregrynacji biegnie od oceanu do oceanu. Do Polski Ikona dotrze 12 sierpnia, z Litwy, i będzie peregrynować przez 14 dni. W dniu 26 sierpnia odprowadzimy Panią Częstochowską na granicę do Cieszyna.

Peregrynacji, dokładniejszemu programowi, poświęcimy oddzielny Komunikat specjalny. Natomiast wszyscy motocykliści, byli uczestnicy Rajdów Katyńskich, którzy zainteresowani udziałem w asyście, w trakcie całej peregrynacji lub na poszczególnych odcinkach, proszeni o kontakt mailowy z komandorem trasy, Katarzyną Wróblewską na adres: stow_mmrk@yahoo.pl, w tytule wiadomości, proszę wpisać: PEREGRYNACJA.

W poprzednim komunikacie zachęcałem do wysłuchania pięknego wykładu prof. Andrzeja Nowaka:

O pierwszeństwie Ojczyzny

Otrzymałem uwagi że podany przeze mnie link nie chciał się otworzyć.

Podaję link na youtube i zachęcam do wysłuchania wykładu, zwłaszcza oponentów z Częstochowy. Ot żebyśmy się lepiej rozumieli.

http://www.youtube.com/watch?v=diBtPeBqsEM

Otrzymuję wiele listów niezwykle serdecznych, z podziękowaniem za to co robimy. Leżą sobie w szufladzie. Poniższy list napisał harcmistrz Antoni Chomczukow, komendant Harcerstwa Polskiego na Białorusi. Postanowiłem go zacytować aby pokazać sceptykom, że nasza praca ma głęboki sens.

Drogi Wiktorze, witam Cię z całego serca. Wreszcie mam możliwość siedzenia przy komputerku i odrazu kontaktuje się z tobą. By nie myślał, że nie tęskne za wami - BAJKIERAMI no to.... w waszą cześć:

           Wiwat Bajkiery! Polska Husarja!

           Na koniach stalowych po drogach jezdzicie

           Słowo o Polsce, wiarę, nadzieję

           W sercach swoich dla ludzi niesiecie

           Wiwat Husarja! Wiwat Husarja!

           O was już prawie piosęki składają

           Za waszą dobroć, za pomoc dla ludzi

           Ludzie swą miłość dla was oddają

           Wszędzie gdzie WY - odżywają Polacy

           Tam gdzie WY byli - WAS nie zapomno

            We wszystkich krajach sławę tą macie

            Której Husarja Polska i godna!!!!

Z tym, jednym ze swych wierszy pozwole pozdrowić ciebie jak również i wszystkich Bajkierów. CZUWAJ !!!     Z szacunkiem     Antoni

 

Dziękuje Druchu Antoni i piosenka dla Ciebie: http://www.youtube.com/watch?v=lpBhBxazKmg

Najserdeczniej Was pozdrawiam

Paniom rączki całuję a Panom mocno prawicę ściskam

Wiktor

Wysłano dnia 25-07-2012 o godz. 15:14:14 przez admin
 
Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
 
Pokrewne linki
· Więcej o Polska
· Napisane przez admin


Najczęściej czytany artykuł o Polska:
Okupacja i Zabory Polski 1772, 1793, 1795

 
Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 3


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

 
Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 

¤footer_message

Przyjaciele Mior: Poznan UE