Godlo, flaga, hymn Polski  Polska  Marszalek Jozef Pilsudski   Polska i Litwa   Konstytucja 3 Maja  Po 17-09-1939r.   Jan Pawel II   Katyn Zbrodnia Sowiecka  
Portal edukacyjny dla Polaków na Wschodzie; Miory, Wilenszczyzna, Kresy.    Witamy i pozdrawiamy naszych Rodaków na Wschodzie, tych co Polska ich opuściła !
e-mail
Kto ty jestes ?
Polak maly

Jaki znak twoj ?
Orzel Bialy


www.miory.eu
  Zarejestruj się
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Top 10
· Napisz wiadomość do nas
· Rekomenduj nas
· Do pobrania
· Ankiety
· Linki Miory, Polska
· Kontakt z nami
 
Miory
· Koscioł w Miorach
· Family from Miory
· Miory i Ziemia Miorska
· Widok miasta i mapa
· Miory powiat
· Miory i okolica
· Koscioł w Miorach foto
· Modlitwy
· Ks. Józef Borodzicz
 
Po 17-09-1939
· Mordy na Polakach
· Przesladowania dzieci
· Wyloguj się
 
I i II Wojna Swiatowa
· Pakt Ribbentrop Molotow
· II Wojna Swiatowa
· Chronologia II Wojny
· 17-09-1939 rok. Nóż w plecy
· 17-09-1939 r. Agresja SU
· Wojna polsko bolszewicka 1920
· Okupacja Polski, przez Rosję, 1772, 1793, 1795
· Konstytucja 3 Maja 1791
 
Literatura
· Reduta Ordona
· Janko muzykant
· Żuk i Biedronka
· Lokomotywa
· Rota
· Bogurodzica
· Czerwone maki na Monte Casino
· Kto Ty jestes
· My Pierwsza Brygada
· Pan Tadeusz
 
Statystyka
Otrzymaliśmy
6903529
odsłon strony od 8 luty 2007
 
Odpowiedzialni za kryzys 2008 2009

Brak kontroli państwa i upadek Enronu w 2001 roku w USA.
   Były dyrektor zarządzający, Jeffrey Skilling spędzi 24 lata za kratkami za działanie na szkodę spółki, której bankructwo było największą aferą finansową w historii USA. Winę 52-letniego Skillinga stwierdził sąd, w 2006 roku. Skazano go za 19 przestępstw.
W wyniku bankructwa Enronu pracę straciło 21 tys. osób. Z amerykańskiej gospodarki zniknęła spółka o wartości 60 mld dol. Nie wypłacono pensji o łącznej wartości 2 mld dol.
Skillingowi udowodniono ponad 20 zarzutów oszustwa, m.in. defraudacji, handlu akcjami z wykorzystaniem informacji poufnych oraz okłamywania audytorów.
W ostatnim okresie ujawniły się nowe rodzaje broni, Rosja zademonstrowała gaz w wojnie z Ukrainą i UE, USA - oszustwa w sektorze finansowym i kryzys finansowy i gospodarczy w całym świecie. Czy zatem nie powinny być określone przez ONZ zasady posługiwania nowymi broniami i odpowiedzialność za skutki użycia tych nowych rodzai broni. Agresor powinien ponieść pełne konsekwencje ich użycia wobec obywateli i krajów, których skutki te dotykają.
Bo przecież złodziej czy bandyta, jeżeli dokona rozboju, grabieży to za ten czyn odpowiada.
Kto odpowie i w jaki sposób za grabież finansów ludności i państw calego świata ?

Alan Greenspan odpowiedzialny za kryzys

Fed, Rezerwa Federalna, ostoja systemu finansowego USA, odpowiada za straszliwy II kryzys światowy. W trakcie wyczerpującego przesłuchania w Kongresie USA Alan Greenspan, który przez 18 lat rządził niepodzielnie bankiem centralnym Stanów Zjednoczonych, powiedział wczoraj otwarcie: popełniłem błąd.
Przez cztery godziny Greenspan wił się, popijał nerwowo wodę i ocierał pot z czoła. Aż w końcu dał za wygraną: Popełniłem błąd, zakładając, że banki we własnym interesie będą same zdolne chronić swoich udziałowców i swoje aktywa. Nie spodziewałem się znaczącego spadku cen domów, bo nigdy wcześniej to nie nastąpiło. Myliliśmy się w bardzo wielu przypadkach.
Obecną sytuację na rynkach opisał tak: To jest finansowe tsunami, które zdarza się najwyżej raz na sto lat!
Prezes Fed przez lata sprzeciwiał się wprowadzeniu ściślejszej kontroli nad rynkami finansowymi i utrzymywał na bezprecedensowo niskim poziomie stopy procentowe. Doprowadził w ten sposób do rozdęcia na niebywałą skalę bańki niespłacalnych kredytów mieszkaniowych. Do dziś nie mogę zrozumieć, co się stało - mówił przygnębiony Greenspan.
Przyznanie się do błędów i bezradności, byłego szefa Fed wywołało powazny wstrząs u Amerykanów śledzących przesłuchanie w Kongresie. Przez lata Amerykanie byli przekonani, że to polityka Greenspana powoduje wzrost gospodarczy i dobrobyt.

Prawa autorskie © ABC Miory, Wilenszczyzna, Bialorus, Kresy Portal Edukacyjny Wszystkie prawa zastrzeżone.

Opublikowane: 2009-01-27 (1048 odsłon)

[ Wróć ]

¤footer_message

Przyjaciele Mior: Poznan UE